Jaké zábradlí na balkon si vybratmegy.nz

Kdyby se vás někdo zeptal, jaké vlastnosti by mělo mít zábradlí na balkon https://www.kmkdesign.cz/zabradli-balkonova-terasova, zřejmě byste vyjmenovali na prvních místech pevnost a bezpečnost celé konstrukce. K čemu vám bude zábradlí, co se po půl roce rozpadne, anebo se o něj opřete a vzápětí skončíte v hlubině pod vámi. Konstrukční pevnosti také věnují výrobci největší pozornost, se zábradlím by to mělo být podobné, jako s výtahy, ty musí být rovněž naprosto spolehlivé. U zábradlí jde navíc i o to, aby bylo dobře ukotvené ve zdivu, aby se pak po vašem zapření nezřítilo dolů i s vámi.

vrabec na zábradlí

Nerezová ocel – chcete-li mít jistotu, že bude materiál dostatečně pevný, a zároveň bude odolávat korozi, vyplatí se investovat do nerezavějící oceli (anticorro). Toto je zcela bezúdržbová záležitost, přičemž životnost těchto výrobků se počítá na desítky, možná stovky let.

Konstrukční ocel – výrazně levnější řešení je běžná uhlíková ocel, která pochopitelně koroduje. Zde je zapotřebí dbát na zajištění materiálu proti korozi vhodnými nátěry, a hlavně nechat zábradlí pravidelně revidovat odborníkem, zejména v místech ukotvení konstrukce do zdiva. Revize tohoto zábradlí na balkon se vyplatí podobně, jako revize hromosvodů, kde může docházet k podobným problémům díky korozi.

starobylé zábradlí

Slitiny hliníku – eloxovaný hliník vypadá efektně, je lehký a dostatečně pevný, zhotovují se z něj i konstrukce zahradních pergol. Eloxovaný povrch nevyžaduje žádné nátěry a je odolný vůči korozi, pouze je velmi náchylný na poškrábání. Nehodí se tam, kde je zábradlí vystaveno mechanickému namáhání, například otěru (držáky na truhlíky květin, kontakt se zvířecími drápky či kovovými dětskými hračkami apod.)

Dřevo – dřevěná zábradlí nejsou příliš bezpečná, respektive bezpečná jsou, ale je zde riziko, že dřevo bude uhnívat a při zanedbané údržbě by tu mohlo dojít k úrazu.

Tvrzené sklo – velkým hitem je dnes tvrzené sklo, například v případech celého zasklení balkonu, čímž vznikne poměrně útulná zimní zahrada či skleník. Tvrzené sklo je velmi bezpečné a pro tyto účely vhodné.