Přehřátí organismu

Ano, to je to, co hrozí v podstatě nejvíce. Pobyt na slunci a bez tekutin. Proto je třeba si toto hlídat. Když už ze slunce nemůžeme, je potřeba si pohlídat příjem tekutin. A z pobytu na slunci do vody je to pravé ořechové. Jen pozor na to, abyste neskákali do studené vody příliš přehřátí. Ona je to, pravda, frajeřina, ale na to doplatilo už spousta lidí. Lépe je se pomaličku nořit a pak teprve skákat.

bazén

Je pravda, že v bazénu u domu až takové nebezpečí nehrozí. Ale přesto je lépe si dávat pozor. Všichni, co si již bazén pořídili jsou určitě navýsost spokojeni a druhým to jen vřele doporučují. Je pravda, že bazén samotný není zadarmo, ale když si dáte chvilku na výpočet, kolik utratíte za koupaliště, jistě si jej také pořídíte.

Letní dny nejsou jen dny radovánek a hrátek ve vodě. Mohou přijít i dny deštivé, nebo chladnější. Také se však může stát, že se odjíždí někam na dovolenou, nebo na cesty vůbec. Je dobré nechat bazén jen tak?

Odpověď je velmi jednoduchá. Rozhodně není, protože stojatá voda a nespuštěná filtrace mohou způsobit problémy. Největší je ten s náletem, kdy ze stromů a střech vítr přináší různé drobné předměty. Většinou listí, prach a vůbec nečistoty. A ty dělají ve vodě neplechu. Proto je dobré bazén nenechávat jen tak odkrytý.

čistá voda

Na to máme spoustu pomůcek, například bazénová fólie. Ta dokáže zabránit vletu čehokoli do vody. Hladina pod touto fólií zůstane krásně čistá stejně jako voda. A tato věcička také dokáže zabránit odpařování vody. Vlivem slunce se voda odpařuje, to je všeobecně známo. Ne že by vám slunce vysušilo bazén do dna, to tady asi těžko, ale přeci jen, litr k litru a hned je kubík pryč. A vy jistě víte, kolik dneska kubík vody stojí. A ještě jedno plus je pro krycí plachtu. Tím je bezpečnost. Pokud je správně upevněna, nemohou do bazénu vlézt zvířata a ani děti.