Pryč s nezvanými hosty


Mravenci, moli, octomilky, blechy, štěnice, to všechno jsou hmyzí škůdci, které doma nikdo mít nechce. Všichni chtějí mít voňavou a čistou domácnost bez hmyzu. Jenže přírodě neporučíte a i když doma uklízet pravidelně, během letní sezony se u vás zabydlí nejen octomilky, ale i mravenci. Oba tyto druhy vyhledávají především ovoce kterým se živí. Horší jsou ale mravenci, kteří vás mohou i pokousat.

Mít doma hmyz není nic co by člověk chtěl. Můžete se ho zbavit různými postřiky nebo babskými radami, ale i přes ně si většinou do vašeho domova nějakou tu cestu najdou. Mnoho lidí radí dát si k oknům a dveřím skořici, která má mravence spolehlivě udržet daleko od vašeho bydliště, ale není to tak vždycky. Navíc hrozí že si na vůni skořice zvyknou a pak budete mít mravence i rozsypanou skořici.

plyn hmyz

Jediným spolehlivě účinným řešením je desinsekce. Ta vás zbaví nejen mravenců, ale i štěnic nebo blech, které si domů donesete klidně z obchodu nebo prostřednictvím dětí ze školky a školy. Podobným problémem jsou i vši, které se objevují ve školních zařízeních s železnou pravidelností.

jídlo mravenci

Jak probíhá?
Pokud potřebujete abychom vás zbavili třeba štěnic, je potřeba se rozloučit s drtivou většinou věcí. Bývají zalezlé všude, a pokud byste si třeba oblečení nechali, za pár dní je budete mít zpátky. Proto je potřeba nekompromisně vyházet všechno, kde by se mohly ukrývat. Na pár dní musíte opustit byt, protože práce probíhá pomocí postřiků a plynů. Ten zaleze všude a potom se musí několik dní intenzivně větrat. Zbavit byt některých hmyzích škůdců není vůbec jednoduché, ale pokud se jich chcete zbavit jednou provždy, neměli byste zkoušet babské rady, ale jít rovnou do odborné pomoci. My víme co na který druh použít a víme jak efektivně s prostředky pracovat, aby byl výsledek co možná nejlepší a dlouhodobý.