Vyberte si novou dlažbu


Jste spokojení s tím v čem bydlíte?
Mnoho lidí dnes sleduje sociální sítě, kde vidí, co aktuálně letí v oblasti bydlení. Každý rok jsou trendy jiné barvy, vzory, designy sedaček, zkrátka každý rok se najde něco, co je zdola in a vy to doma nemáte. Je samozřejmě holý nesmysl každý rok bourat půl domácnosti kvůli tomu, abyste si vyměnili podlahy nebo obklady podle toho, co je zrovna v módě, ale pokud bydlíte v domácnosti, kde je vše několik desetiletí staré, možná je čas se zamyslet nad rekonstrukcí. Můžete si vybrat nadčasové vzory i materiály, díky kterým bude vaše bydlení vypadat skvěle i za několik let.

plány bydlení

Rozhodli jste se pro radikální změnu??
Bydlení není jen o tom co se nám líbí nebo ne, ale i o tom, jestli je všechno plně funkční. I bydlení je bohužel spotřební věcí, a čas od času je potřeba vyměnit trubky, rozvody sítí, podlahy a udělat nové omítky. To všechno samozřejmě něco stojí, ale je to holt cena za bydlení ve vlastním. Pokud zrovna uvažujete o tom co všechno u vás doma potřebuje nový kabátek, začnete od podlahy.

sprcha dlažba

Nejprve si ujasněte co všechno chcete měnit, a zda to zvládnete sami a nebo si necháte bydlení opravit odborníky. V každém případě budete určitě dělat i podlahy. Někdo chce mít doma dlažbu všude, někdo ji má klasicky jen v zádveří, na toaletě, v koupelně a kuchyni. Jsou to místa, kde je potřeba mít co nejjednodušší údržbu. Dlažbu jen setřete mopem a máte uklizeno. Při výběru dlažby dbejte na to, aby měla vhodný povrch. Lesklá dlažba je sice krásná, ale poměrně kluzká, takže se nehodí třeba do koupelny. Je nejlepší navštívit buď designéra, který vám navrhne kompletní přeměnu vašeho bydliště, a nebo navštívit koupelnové studio, kde si můžete jednotlivé druhy dlažby a obkladů osahat a prohlédnout zblízka. V každém případě budete potřebovat i rektifikační terče pod dlažbu, díky kterým budou jednotlivé kusy dlažby naprosto rovné a výsledek bude vypadat skvěle.