Je vapování drahé?


Elektronické cigarety jsou drahé, provoz příliš nákladný, nic nevydrží, náplně nás vyjdou dráže než klasické cigarety. Slyšeli jste už někdy takovou výmluvu? Je to dost možné. Takové argumenty používají odpůrci elektronických cigaret, ti, kteří se nechtějí vzdát klasických cigaret anebo ti, kteří prostě o vapování nic neví.

vapování

Je to pravda? Opravdu je vapování drahé?

Naopak. Ve skutečnosti vás vyjde vape levně. Základní elektronické cigarety, nejčastěji malé pody, které jsou více než vhodné pro začátečníky, pořídíte za pár set korun. Takové, které dobře vykreslují chuť a mají možnosti nastavení a podobně, pořídíte samozřejmě trochu dráž, ale jako první pod vám klidně postačí i zařízení, které bude stát kolem 300 Kč. I v takové cenové relaci totiž jdou sehnat velmi slušné vapovací zařízení. A proč do začátku právě pody? Nejenom kvůli cenně, ale i kvůli jejich jednoduchosti. Pody jen vybalíte z krabičky, do baterie nasadíte cartridge, nalijete do ní svůj oblíbený liquid a maximálně zmáčknete jedno tlačítko, abyste mohli vapovat. U různých atomizérů a DIY setů je to samozřejmě něco jiného. Ale pro ozkoušení, jestli chcete u vapingu zůstat, vám klidně postačí elektronické cigarety v podobě podů. A náplně?

vape

Za jednu lahvičku o objemu 10 ml zaplatíte v rozmezí 50 až 150 Kč. To, jak vám dlouho vydrží záleží na tom, jak náruživý kuřák jste. Pokud chcete levnější náplně, můžete si kupovat shake and vape, které po namíchaní mají objem 60 – 120 ml, takže vám vydrží déle a vyjdou mnohem levněji. Dokonce si můžete zakoupit i lahvičku aromatu a namíchat si své vlastní, jedinečné báze. Nejenom, že je to pro vás finančně výhodné, ale také si tím můžete vytvořit naprosto jedinečné příchutě aromat. Spojíte třeba ovocné aroma s buchtovým základem, a rázem máte vynikající liquid přesně dle své chuti.