Co jste jako děti sbíraly?


Modely autíček https://www.macmodel.cz/, jsou pro mnohé kluky nebo muže vzácností. Sbírají je již od útlého věku, ještě když byli malý kluci. Každý má něco ze svého dětství, co spíral. U někoho to byli poštovní známky, kde si je děti zakládaly do příslušných alb, podle kvality a příslušného obrázku. Každá známka měla jinačí cenu a hodnotu. Každá známka byla jiná. Mohli jste mít ve sbírce květinové známky, od základních domácích rostlin po venkovní odrůdy. Nebo jste mohli mít sadu dopravních prostředků. Některé známky dokonce měnili svůj vzhled, když se jemně pootočili. Stačilo kouknout z jiného úhlu a viděli jste něco jiného. Pak byli ty hodně vzácné a ty se už sháněli velmi obtížně. Ovšem pořádali se burzy a srazy, kde jste mohli své známky dražit nebo vyměňovat, za jiné. Podle toho co jste mohli nabídnout. Každý sháněl něco jiného a bylo pro něho důležité.

modely aut

Když to nebyli známky, mohli to být hokejové kartičky. To jednu dobu taky hodně frčelo. Byli na nich hráči, kteří opravdu hráli. Mohli jste mít hráče, kteří vyhráli Nagano nebo hokejisty z jiných zemí. Každá karta měla jinou hodnotu. Mohli být metalové nebo stříbrné a zlaté karty. Každá měla svou hodnotu a cenu. Stejně jako u známek se karty měnily mezi sebou. Vznikaly velká alba, do kterých jste si je ukládali. Někteří si takové skvosty dochovají až do dospělosti. Jiní je vyhodí.

Dalšími dětskými sbírkami byli pokémoni. Kartičky, nálepky a figurky. Měli jste přímo určené knižní bloky, do kterých se nálepky lepili. Každý měl jinou cenu a dali se koupit v potravinách an stáncích s noviny nebo v tabáku. Pro děti to byla skvělá záležitost.

modely aut

Starší děti pak sbírali například modely letadel nebo aut. Ovšem mluvíme o těch modelech, které si mohli sami poskládat a vytvořit. Vždy v časopisu vyšlo s novým číslem i nějaká část, které jste sbírali a potom lepili a barvili. Ovšem dali se pro děti koupit i přesné modely stíhaček, Dřívějších hasičů nebo válečných vozů. Ty si pak pomoci návodu skládali. Buďto samy nebo s pomocí rodičů. Byla to společná činnost otce a syna ve většině případů. Co jste jako malý sbíraly vy?