Potřebujete nové zuby?


Každý si všimne na první pohled toho, kdo má zuby v jakém stavu. I při běžné mluvě je vidět kdo má kazy, žluté zuby a nebo komu zuby chybí. Mnoho lidí se za stav svých zubů stydí, ale nic s tím nedělají. Péče o zuby není nákladná, pokud jde tedy o prevenci. Jakmile se preventivní péče zanedbá, je potřeba řešit léčbu. Ta může být velmi drahá a bolestivá. Proto je lepší si zuby čistit tak, abyste nemuseli za pár let řešit případné opravy, které stojí nemalé peníze.

zubní implantát

Co způsobuje vypadávání zubů?
Jednou z nejčastějších příčin vypadávání zubů je zubní kaz. Je problém v tom, že zubní kazy dlouho nebolí. Bolestivost se projeví až je kaz velmi rozsáhlý a je potřeba ho začít rychle řešit u lékaře. Zubní kazy jsou způsobeny špatnou zubní hygienou, protože vznikají na základě nečištěného zubního plaku. Plak je v podstatě soubor bakterií, které se drží na zubech, a to nejčastěji v mezizubních prostorech. Proto je potřeba čistit zuby nejen klasickým kartáčkem, ale také mezizubními kartáčky a zubní nití. Správnou techniku čištění vám ukáže zubní hygienistka, ke které byste měli chodit jednou za půl roku. Tam vás bezbolestně zbaví všech nečistot a naučí vás zuby čistit správnými nástroji.

umělý zub

Problém nastává až vás zuby začnou bolet. Většinou jde o to, že kaz je velmi rozsáhlý a je nutné lékařsky zasáhnout. Někdy už nestačí samotné vrtání a zaplombování zubu, ale je nutné jej bohužel vytrhnout. A pokud jde o stálé zuby, není jiná cesta než použít zubní náhradu v podobě vyndavacích zubů. Druhou variantou jsou zubní implantáty, které jsou velice drahé. Zajímá vás, jaká je za zubní implantáty v Praze cena Clinicplus,cz? Cena za jednotlivé zákroky je velice individuální a každá ordinace má svůj vlastní ceník. U implantátů se cena odvíjí od druhu zubu, který je nutné nahradit, počtu zubů a stavu zbylého chrupu. Cenu vám každý lékař určí po předchozí prohlídce a konzultaci.