Kdy je pobyt v bazénu nejzajímavější


Pořídili jste si nebo teprve plánujete pořízení zahradního bazénu? Například obdélníkového či oválného tvaru, zapuštěného do země? A budou jeho rozměry natolik dostačující, že můžete k jeho odzkoušení a „zaběhnutí“ přizvat i vaše přátele nebo příbuzné? Pak neváhejte, protože toto je jedna ze situací, kdy se bazén stává atraktivním.

zahradní bazén

Kdy vás to v bazénu bude bavit

Občerstvení – mít bazén na zahradě jen pro to, abyste se do něj ponořili a vychutnávali tu neskutečnou pohodu, je sice fajn, ale brzy se začnete ohlížet po něčem na zub. K bazénu se báječně hodí zmrzlina, ovocný koláč, mísa s broskvemi, obložené veganské chlebíčky nebo pomerančový džus. Nepotřebujete tu ani kapku alkoholu, který jen zbytečně komplikuje situaci a působí spíše rušivě.

bazén na koupání

VÚVR“ – hudební skupina Plavci (Rangers) vytvořila v sedmdesátých letech řadu úspěšných skladeb, mezi nimiž se objevila i jedna docela výjimečná s názvem „Výzkumný ústav vodních radostí“ neboli „VÚVR“. Formou recese se nám snažila naznačit, že voda v zahradním bazénu do země či na koupališti je především stvořena pro zábavu ve skupinách. Zatímco jednotlivec se v bazénu bude nudit (pokud zrovna netrénuje plavecký styl), vaši kamarádi jistě ocení různé míče, stříkací pistole, házecí disky, nafukovací hračky, plovoucí lodní modely anebo předměty, které lze lovit ze dna.

Filmové představení – k zábavě u bazénu může přispět i domácí kino. Zavěsíte promítací plátno pár metrů odtud na stojan nebo na domovní zeď a pomocí projektoru si tu můžete dopřát zábavný večer. A chcete-li dobrou radu na závěr, nevybírejte vhodné tituly mezi horory, kriminálkami a dalšími dramaty, ale využijte této příležitosti k přiblížení laskavého humoru. Sledování filmových komedií z vody zahradního bazénu bude pak působivější díky samotnému prostředí a nadnášecí schopnosti vodní masy.