Zajímavá cena


Skoro každý vítá první letní dny velmi vřele, zvláště, když panovala na jaře příliš velká zima. Mnoho lidí se v posledních letech však v tomto ročním období zklamalo. Očekávali příjemné teplo a místo toho dostali vedra až k zalknutí. Náš organismus není koncipován do takovéhoto počasí, a podle toho také trpíme. Na rozdíl od států nacházející se více na jihu u nás neznáme žádnou siestu, a tudíž musíme tvrdě makat i během těch největších veder. To si samozřejmě vybírá svou daň v podobě produktivity. V zaměstnáních, kde je klimatizace to zase takový problém není, ale tam kde není jde o docela velkou překážku. Navíc doma u nás nemá klimatizaci skoro nikdo. Jak tuto situaci efektivně řešit? Třeba vlastní vodní plochou.

Oválný bazén

V současné době už nejde o žádnou velkou investici. Hodně zde samozřejmě záleží, jaký typ si člověk koupí. Kdo chce hodně šetřit, ten si zvolí nadzemní bazén. Tyto verze jsou zajímavé hlavně pro svou cenu, velikostí ani dalšími vlastnostmi zase tolik neoslní. Nicméně kdo má hluboko do kapsy, tomu bude stačit i toto řešení. Lepší je však si našetřit na zapuštěný bazén, který je v mnoha ohledech výhodnější.

Plavecký bazén

Ideál pro plavání

Jak již bylo naznačeno o pár řádků výše, nadzemní verze nejsou příliš velké, což znamená, že se v nich nedá zase tak dobře plavat, jak by se mohlo někomu možná zdát. Pro děti jsou ideální, ty v nich pár temp udělají vždy, avšak pro dospělé moc nejsou. Zapuštěné typy jsou v tomto ohledu mnohem lepší, jelikož se dají koupit v nepřeberném množství velikostí. Kdo chce mít doma vhodnou plochu pro plavání, musí jít právě tímto směrem. Zároveň by však neměl zapomínat na kvalitu vody. Ta by měla být ideálně dokonalá. Zajistit tento efekt mohou kupříkladu tablety 5v1 Chlorito, které jsou maximálně účinné, a přitom nestojí mnoho. Hodně tomu může pomoci i speciální střecha, po kterou se dá udržovat přívětivé klima. Díky tomu si lze prodloužit koupací sezónu o několik týdnů až měsíce. Hodně zde záleží na počasí.