Kam se hodí sušená růže a stabilizované květiny


Líbí se vám sušené květiny, ale nevíte, co si s nimi počít? Pak vězte, že lidé s nimi doslova kouzlí mnoho originálních výtvorů.

Dárek k narozeninám nebo svatební dar – chcete být velmi originální a darovat někomu něco užitečného, co ale nebude zabalené jen v obyčejném, byť okrasném balicím papíru a převázané stuhou? Pak využijte výzdoby pomocí sušených květin, které nalepíte na kartonovou krabici přebalenou bílým papírem, anebo přebarvenou disperzní barvou do pastelových tónů. Květiny dodají vašemu záměru zcela odlišný ráz a bude to hlavně velmi zajímavé, poutavé a originální.

sušené květiny

Váza v nevzhledném zákoutí – také máte doma v některých místech zákoutí, která nevypadají zrovna k světu, ale není tak snadné tam umístit vhodnou dekoraci, například živé pokojové rostliny vzhledem k nedostatku denního světla? Můžete využít rostliny umělé, ale přece jen jde o výrobek z plastu, nikoli nic přírodního. Chcete-li si v domě či v bytě udržet čistě přírodní ráz, vsaďte na sušenou růži a další sušené květiny, například slaměnky a ozdobné traviny. Suché květiny a rostliny ve váze budou vytvářet velmi příjemnou atmosféru v jakémkoli prostředí.

sušená růže

Květinový obrázekstabilizované květiny se dobře uplatní i při tvorbě dekorativních obrázků v dřevěném rámu. Jako základ poslouží tvrdý papírový karton potažený jutou, posazený do dřevěného rámečku, a do jutové tkaniny pak můžete velmi snadno lepit či špendlit květinovou výzdobu. Obrázek bude plastický a může zdobit prostředí obývacího pokoje, ložnice i pracovny spoustu let.

Věnec – zatímco adventní věnce se zhotovují z jehličnatých větviček nebo z olistěného buxusu, vy si můžete vyrobit okrasný věnec ze sušených květin a mít jej umístěný na vstupních dveřích nebo v kuchyni na stole, na zácloně či závěsech, na zdi a kdekoli jinde, kde se vám bude zamlouvat.