Kdo ocení ergoterapeutický míček


Znáte ergoterapeutické míčky? Zdánlivá hloupost, ale ve skutečnosti skvělá pomůcka mezi produkty Libella design pro postižené osoby, ale i zcela zdravé jedince.

Úchop ruky po úrazu

Představte si, že jste si vytyčili nesnadný úkol postavit na zahradě pro děti dřevěný altán. Jste si jisti, že to zvládnete sami, protože již máte za sebou určité zkušenosti s podobnými stavbami, a tak se pustíte i do hloubení jámy pro základovou desku. Narazíte tu ale na balvany, skalisko a tvrdý jíl a práce bude natolik namáhavá, že si přivodíte problémy se zápěstím. Lékař vám doporučí klidový režim s občasným procvičováním jemné motoriky a postupnou regenerací poškozené tkáně bez pracovního vytížení. Musíte si zkrátka počkat, až se problému zcela zbavíte, a s ergoterapeutickým míčkem by to mohlo jít lépe a rychleji.

ergoterapeutický míček

Hledá se dokonalý antistres

Znáte lepší antistresy, než jsou míče a míčky? Možná ještě plastelína, ale ta se ráda zašpiní, a skákání na trampolíně zas vyžaduje nářadí, podobně jako jízdní kolo nebo tenisová raketa. Skvělým antistresem a posilovačem jsou i docela obyčejná schodiště, a chcete-li antistresové působení zesílit, chuďte po schodech a pohazujte si při tom ergoterapeutickým míčkem. A jste-li tvůrčí typy a baví vás budovat něco nového a zábavného, vytvořte si na zahradě bosonohý chodník s kamínky, šiškami a větvičkami, masáž bosých chodidel je také vynikající recept proti stresu.

pes s míčkem

Vezměte si mne na vodu

Vodáci si na svá putování berou různé pomůcky proti „trudomyslnosti“ a jednou z nich může být i tenisák. Dá se s ním pohazovat z jedné lodi do druh a vyplnit chvíle volna skvělou zábavou. Když ale tenisák vyměníte za ergo míček, získáte lepšího společníka. Nejen, že si s ním zaházíte, ale zároveň vám poslouží jako držák příboru, otvíracího nože a kartáčku na zuby před stanovou podlážkou, a to není k zahození. Nebudou se válet po zemi a lépe tu také po použití vyschnou.