Moderní technologie už jsou rozšířené


V posledních dvou letech došlo k výraznou zdražení elektrické energie. Bohužel je na ní naše lidstvo zcela závislé. Fungují na ni základní instituce, infrastruktura a také jednotlivé domácnosti. Jakmile chvilku elektřina nejde, už nastává problém, který může způsobit doslova katastrofu. Kritická infrastruktura může chvíli fungovat na záložní baterie nebo generátory, ale ne příliš dlouho. Proto pokud někde vypadne proud, je nutné jeho distribuci obnovit co nejdříve.

montáž panelů

Určitě i vy jste někdy zaznamenali situaci, kdy nešla elektřina. Tyto problémy bývají způsobeny hlavně při bouřkách, kdy dojde k poškození drátů vysokého napětí. V takovém případě se desítky, někdy i tisíce domácností a institucí ocitnou z minuty na minutu bez elektřiny. Hasiči musí co nejdříve odstranit příčiny, a pracovníci elektrárny musí opravit škody na vedení a obnovit distribuci. Někdy to trvá i více dní, pokud jsou škody na více místech.

Co může pomoct?
Pokud byste si nechali nainstalovat solární panely na dům Joyce-energie můžete být relativně v klidu i během těchto nepříjemných událostí. Solární panely vám pomáhají vyrábět vlastní elektřinu, a dokonce máte možnost:

  • Prodávat vyrobenou elektřinu distributorovi
  • Anebo ji uložit do baterií na později

solární panely

Právě možnost využití baterií vám umožní čerpat vlastní elektřinu v době, kdy to budete nejvíc potřebovat. Baterie se hodí nejen pro případ bouřek nebo jiných přírodních katastrof, ale slouží i k čerpání energie v případě odstávek. Díky panelům můžete pokrýt svou spotřebu elektřiny alespoň částečně. Hlavním důvodem, proč si je lidé pořizují, je vidina úspory za odebranou elektřinu z elektrárny. A ta se mže vyšplhat na tisíce korun ročně. Investice do vlastních panelů se vám navrátí za několik let. Každý dodavatel vám spočítá návratnost i náklady spojené s nákupem a instalací panelů.