Muž pro všechno


Takový člověk se nazývá instalatér a je to vlastně člověk všech řemesel. Ano, on je sice vyučený instalatér, ale musí umět také něco z jiných řemesel. A také si poradit v nouzi. Musí to být takový všestranně nadaný muž.

Pokud to všechno umí a má předpoklady, stane se jistě brzy mistrem svého oboru a takovým nikdy nebývá špatně. Jistě, nutno připustit, že ne vždy jde o úplně čistou práci, ale oni si na to všechno kolem už dávno zvyklí. Nejsou tím nadšení, ale vědí, že je jejich práce stejně jako oprava vodovodu také pročištění ucpaného odpadního potrubí. Ano, toho ze záchodu.

instalatér v poklusu

Všichni instalatéři s sebou nosí rozličné nářadí, z nichž asi něco z pánů mimo řemeslo zná, ale jistě s tím nedovede tak bravurně zacházet. A pokud jsou to starší ročníky, jistě se podiví, a to hodně, jak doba pokročila a jak se také změnila instalatérova výbava. Například byste marně hledali „pucvol“ neboli konopí neboli vlas neboli koudel neboli… Ech, čert ví, kolik to ještě mělo názvů. Kdo nezná tak to vypadalo skutečně jako vlasy, jen to bylo takové hrubší a používalo se to jako izolace. Netuším už správný název, ale mohlo to být něco jako vlákna z přírodního nebarveného lnu. Kdo měl odvahu tak tomu také říkal Stalinovy vousy. Tak to už dnešní muž mokrého řemesla vůbec nezná. Nemyslím název, ale ty lněné nitě. Místo nich mají tenkou pásku, která drží jako luteránská víra a jistě i dlouho vydrží.

instakatér

Pokrok prostě nezastaví nikdo, ani instalatér. Mimochodem, pokud tedy toho známého nemáte, nelámejte si s tím hlavu. Byl to jen takový drobný vtípek. Vy si klikněte na barevné slovo v tomto článku a budete přeneseni na webové stránky, kde si určitě zapíšete telefonní číslo na kýžené muže. Tak je budete mít po ruce vždy, když je budete potřebovat. V mobilu vám to moc paměti nezabere a tento kontakt je velice důležitý.