Proč vyměnit kávu za čaj?


Mnoho lidí u nás, ale i v zahraničí začíná každý den stejně a to pitím kávy. Kávu pije po ránu neuvěřitelné množství lidí a mnoho z nich si myslí, že jim nejen dodá energii, ale také je nakopne na celý den. V mnoha případech si lidé dávají během dopoledne i tři kávy, které do sebe tlačí jak vodu z kohoutku. Ovšem všechny tyto zvyky jsou velkým problémem, a to nejen proto, že vám žloutnou zuby a káva negativně působí na sklovinu, ale také není dobrá pro organizmus. Zkuste tedy udělat změnu a vyměnit kávu za čaj. Nejen, že poznáte po několika dnech rozdíl, ale budete se cítit mnohem lépe po celém těle. Přitom je jedno, za jaký čaj kávu vyměníte, klidně můžete zvolit žlčník bylinný čaj, černý čaj nebo čaj ovocný.

bylinný čaj

Ačkoliv se to nezdá, tak všechny čaje mají zdraví prospěšné látky a prospívají organizmu. Díky pravidelnému pití čaje se také tělo čistí a lidí se zpravidla dožívají déle než lidé, co pijí kávu. Navíc nemusíte pít čaj teplý, ale můžete si ho vychutnat i studený. Nejde totiž o to, se zahřát, ale dostat do těla vitamíny a zdravé látky, které čaje mají.

bylinný čaj

Z pravidla se udává, že zelený čaj má stejné účinky jako káva, kterou si dáte po ránu. Zelený čaj dobijí energii a člověk se cítí nabití celý den. Zkuste tedy při své ranní rutině dát do hrníčku sypaný čaj namísto kávy. Jeho účinky na organizmus se dostaví již po několika dnech a pomalu, ale jistě se vám bude čistit organizmus. Čaje vybírejte podle recenzí nebo původu. Nejlepší jsou sypané čaje, kde víte, odkud pochází a z čeho přesně jsou složené. Sáčkovým čajům se raději vyhněte. Po změně kávy za čaj zjistíte, že nejen, že vám káva nedávala žádnou energii, ale spíše vás tahala ke dnu. S čajem zjistíte, že se během pár dní očistí tělo a navíc budete mít stejnou energii jak při pití kávy. Stačí udělat jednoduchý krok a výměnou kávy za čaj.