S penězi často nevystačíme

Peníze jsou pro nás lidi něčím, bez čeho nedokážeme snad ani živořit. Bez nich by kdekdo nemohl existovat, a kdyby už ano, tak by taková jeho existence skutečně nestála za mnoho. To díky penězům máme to, co potřebujeme, protože jenom za ně se to dá zpravidla koupit. A co si nekoupíme, to nemáme. Nebo si to musíme zhotovit osobně, amatérsky, a to pak samozřejmě nemá žádoucí úroveň.

Všichni tedy peníze potřebujeme, ale mnozí je zkrátka někdy nemáme. A když je nemáme, třeba i vysloveně svádíme boj o své holé přežití. A není nám dobře, dokud tento boj nedotáhneme až do vítězného konce. A co je tím vítězným koncem? Někdy výdělek a někdy získaná půjčka. To podle okolností a naší nátury.

cizí mince

Pokud má jít o půjčku, mohlo by se zdát, že je to ta snadnější cesta, jak se dostat k penězům. Protože máme-li si je vydělat, musíme si najít nějaké pracovní uplatnění, pak se musíme na takovém pracovišti nějakým způsobem namáhat a čekat až do výplatního termínu. Což se u půjčky nemusí.

Ale je půjčka skutečně o tolik jednodušší záležitost než výdělek? Jestli si myslíte, že ano, máte i nemáte pravdu. V něčem taková půjčka jednodušší vážně je. Ale v něčem je to přesně naopak. Takže se nedá zevšeobecňovat. A jestli si máme zmínit půjčku, která je skutečně jednodušší záležitostí než vydělávání si, je to jedině americká nebankovní hypotéka. U té se nemusíme starat o to, abychom vypadali po všech stránkách dokonale a spolehlivě. Nemusíme u ní shánět potvrzení o zaměstnání a výši příjmů, nemusíme umožňovat prověřování toho, kolik nám z našich příjmů zbývá po zaplacení všech výdajů, nemusíme se stydět za své nedokonalé registry dlužníků. Zatímco u všech ostatních půjček to po nás chtít budou, a sehnat to, navíc v uspokojivé podobě, je někdy těžší než si peníze vydělat.

ruské peníze

Když tedy chceme, aby nám pomohla snadno získatelná půjčka, musíme si zvolit nebankovní hypotéku. Jinak se nám bude půjčka shánět jen těžko.