Category Archives: Peníze

Nebankovní hypotéky se bát nemusíte

Nebankovní sektor je v posledních letech na vzestupu. A bude tomu tak zřejmě i nadále. Proč? Protože bankovní sektor postupně zpřísňuje své podmínky ohledně poskytování hypoték. Je to důsledek inflace a nestabilní ekonomické situace, která panuje nejenom u nás, ale v celém světě. V takovém případě se nemůžeme divit, že se podmínky pro získání nejen read more »

Podnikání občas nevynáší

Lidé se věnují soukromému podnikání logicky hlavně z jednoho důvodu. Chtějí si tímto počínáním vydělávat peníze, aby měli za co žít. Pracují tedy na vlastní zodpovědnost, nezávisle na nějaké té vyšší moci, jako je stát nebo jiný zaměstnavatel, a jejich primární snahou je vydělat si na sebe. A pokud se jim v tomto daří uspět, read more »

S penězi často nevystačíme

Peníze jsou pro nás lidi něčím, bez čeho nedokážeme snad ani živořit. Bez nich by kdekdo nemohl existovat, a kdyby už ano, tak by taková jeho existence skutečně nestála za mnoho. To díky penězům máme to, co potřebujeme, protože jenom za ně se to dá zpravidla koupit. A co si nekoupíme, to nemáme. Nebo si read more »