Category Archives: Peníze

Důvod k plánům

Každý z nás má v životě nějaké plány. Takové plány je potřeba prostě pořádně naplánovat a hlavně vyřešit, protože takové plány mohou trvat i roky, než přijdeme na ty, které jsou prostě v životě pro nás užitečné. Plány v životě prostě nenaplánujeme, protože ty plány jsou tak náročné, že se nakonec mohou i změnit. Určitě read more »

S půjčkou vždy choďte do práce

Půjčka je opravdu velkou radostí, protože když máme půjčku, tak prostě víme, že si můžeme opravit dům, opravit všechny své místnosti. Můžeme si za to nakoupit nějaké ozdoby, prostě cokoliv nás napadne, protože bez použití půjčky bychom si tohle prostě za příjem dovolit nemohli. Protože příjem nám prostě nestačí. Pracujeme od rána do večera, ale read more »

Podnikání má být ziskové

Každý z nás jistě ví, že pokud někdo soukromě podniká, dělá to proto, aby si na sebe vydělal. Každý, kdo vlastní a provozuje nějakou firmu, to dělá proto, že očekává její výnosnost. Věří, že si díky práci zde vydělá. Aby také ne, když se podniká obvykle namísto toho, aby se člověk nechal u někoho docela read more »

Nebankovní hypotéky se bát nemusíte

Nebankovní sektor je v posledních letech na vzestupu. A bude tomu tak zřejmě i nadále. Proč? Protože bankovní sektor postupně zpřísňuje své podmínky ohledně poskytování hypoték. Je to důsledek inflace a nestabilní ekonomické situace, která panuje nejenom u nás, ale v celém světě. V takovém případě se nemůžeme divit, že se podmínky pro získání nejen read more »

Podnikání občas nevynáší

Lidé se věnují soukromému podnikání logicky hlavně z jednoho důvodu. Chtějí si tímto počínáním vydělávat peníze, aby měli za co žít. Pracují tedy na vlastní zodpovědnost, nezávisle na nějaké té vyšší moci, jako je stát nebo jiný zaměstnavatel, a jejich primární snahou je vydělat si na sebe. A pokud se jim v tomto daří uspět, read more »

S penězi často nevystačíme

Peníze jsou pro nás lidi něčím, bez čeho nedokážeme snad ani živořit. Bez nich by kdekdo nemohl existovat, a kdyby už ano, tak by taková jeho existence skutečně nestála za mnoho. To díky penězům máme to, co potřebujeme, protože jenom za ně se to dá zpravidla koupit. A co si nekoupíme, to nemáme. Nebo si read more »