Nebankovní hypotéky se bát nemusíte


Nebankovní sektor je v posledních letech na vzestupu. A bude tomu tak zřejmě i nadále. Proč? Protože bankovní sektor postupně zpřísňuje své podmínky ohledně poskytování hypoték. Je to důsledek inflace a nestabilní ekonomické situace, která panuje nejenom u nás, ale v celém světě. V takovém případě se nemůžeme divit, že se podmínky pro získání nejen hypotéky, ale financování obecně u bank velmi změnily.

hypotéka

Zatímco dříve byla běžná hypotéka i třeba s úrokem 2%, na takovou hypotéku dnes můžete u banky zapomenout. Úroky se vyšplhaly výš, než kdy jindy a zároveň kvůli zpřísněným podmínkám je velká šance, že na hypotéku zkrátka nedosáhnete.

Co ale dělat v případě, kdy vám žádost o hypotéku opravdu zamítnou?

Samozřejmě můžete vyzkoušet jinou banku ale pamatujte, že neúspěšné žádosti se vám započítávají do vaše celkového hodnocení, a pro banku je několik předešlých odmítnutí důvodem k tomu, aby odmítli i oni vás.

V takovém případě možná začnete přemýšlet, jaké jiné možnosti máte. A jednou z možností je právě nebankovní sektor, kde si taktéž můžete žádat o hypotéku.

kuchyně

Spousta lidí je k nebankovním společnostem velmi skeptická. Kvůli minulosti, kdy si nezískali moc dobrou pověst, je dnes hodně lidí považuje za podvodníky a někoho, kdo z nich doslova sedře kůži na úrocích a poplatcích. Ale jelikož se od té doby hodně věci změnilo, změnily se i nebankovní společnosti. Dnes je jich na trhu tolik, že vytváří prostředí zdravé konkurence, což dává prostor právě k tomu, abyste si vybrali společnost, která vám poskytne hypotéku za co nejvýhodnějších podmínek.Možností máte opravdu spoustu, můžete si tedy sami porovnat několik bankovních i nebankovních společností a uvidíte, kde získáte ty nejvýhodnější podmínky pro získání hypotéky. Zaujmout by vás mohla nabídka nebankovní hypotéky Americká nebankovní hypotéka.