Vestavěnou skříň můžete mít i v předsíni


O existenci vestavěných skříní ví dnes kde kdo. Je to vynikající alternativa vůči běžnému nábytku, zejména proto, že nabídne dokonalé vykrytí úložného prostoru, ať ji umístíte kamkoli. Vestavěné skříně z Prahy si mnozí z vás nechávají instalovat do ložnic, kde je k tomu i příhodné prostředí, a kde se také nejčastěji ráno oblékáme, abychom zahájili svůj pracovní či volný den. Ložnice ale není jediné místo, kam lze skříň namontovat.

šaty ve skříni

Předsíně a haly

Někteří zkušení lidé vám potvrdí, že není dobrý nápad vytvářet si z ložnice skladiště věcí, byť se jedná o pouhé oblečení a obuv. Ložnice by měla být prostorná a útulná, ale zároveň oproštěná od předmětů, které odebírají energii. Aby byl spánek vydatný a organismus se mohl dobře regenerovat, je zapotřebí ložnici prosvětlit pastelovými barvami nástěnné malby, doplnit jen několika svítidly, nočními stolky, komodou s pokojovými rostlinami a vhodným kobercem, a tím bychom vybavení těchto prostor měli ukončit. Žádné velké skříně, žádný další nábytek. A už vůbec ne televizi a počítač nebo mobil – to do ložnice taktéž nepatří.

ložnice bez nábytku

Vestavěnou skříň proto raději umístěte do předsíně nebo vstupního vestibulu či haly. Tam se nikdy dlouho nezdržujete a prostor využíváte pouze pro převlékání a přezouvání a ačkoli tu skříň zabere místo a zúží využitelný půdorys, v zásadě vám to právě tady vadit nebude.

Jakou barvu dveří

Až vyřešíte vnitřní uspořádání jednotlivých regálů, zaměřte pozornost i na posuvné dveře, zejména na jejich barvu. Měli byste si uvědomit, že i zde platí fyzikální zákony, které se týkají pohlcování či odrážení světla, jinými slovy, čím světlejší barvu vestavěné skříně si zvolíte, tím více světla v místnosti budete mít. U velmi malých prostor mohou tmavé dveře vytvářet dojem temné kobky, a můžete tu vnímat i náběh na deprese a úzkosti.